علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به اینکه پلنت کاتالیست پلی پروپیلن که در مرکز اراک شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نصب شده است، هم اکنون آماده است اظهار کرد: کارهای راه اندازی این پلنت آغاز شده و پیش بینی می شود که تا پایان سال این کاتالیست تولید شود.

کاتالیست پلی پروپیلن

وی با بیان اینکه برای واگذاری کاتالیست پلی پروپیلن مذاکرات مختلفی با مجموعه های مختلف شده است، تصریح کرد: این پلنت ظرفیت تولید کاتالیست برای مصرف یک مجتمع صنعتی پتروشیمی را دارد.

پژوهان انجام طرح GTPP کرمانشاه را یکی از مهمترین برنامه های حال حاضر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی دانست و افزود: این طرح یک واحد تبدیل گاز به متانول، متانول به پروپیلن و یک واحد پلی پروپیلن دارد که تهیه ارائه لایسنس و اسناد مهندسی چند هفته ای است که آغاز شده است و براساس تعهد داده شده اسناد این طرح باید تا پایان سال تحویل داده شود.

پژوهان با اشاره به اینکه بخش زیادی از برنامه های امسال این شرکت انجام شده است،گفت: راه اندازی واحد تولید کاتالیست متانول برای پتروشیمی سبلان که قرارداد آن در بهار امسال منعقد شده بود، آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بیان اینکه واحد کاتالیست LL نیز به عنوان بزرگترین واحد ساخت کاتالیست به لحاظ ظرفیت و حجم سرمایه گذاری تا دو ماه آینده به سرویس می آید، گفت: مجموعه پتروشیمی باختر مالک این واحد است و این واحد در پتروشیمی لرستان احداث شده و در حال راه اندازی است.
 

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از تجهیزات مورد نیاز این شرکت از داخل تهیه می شود، گفت: خوشبختانه شرکت های فعال تأمین کننده تجهیزات مورد نیاز کار ما زیاد شدند و بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد تجهیزات این شرکت از داخل تأمین می شود.

وی با بیان اینکه مذاکرات شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با مجتمع های پتروشیمی مختلف تداوم دارد، اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر ۱۴ قرارداد فعال دارد و پیش بینی می شود که در چند ماه آینده چند قرارداد جدید برای شروع پروژه های جدید نیز منعقد شود.

منبع: نیپنا

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *