دو شرکت نامدار در ساخت افزودنی های پلاستیک، برای تولید نسل جدیدی از تثبیت کننده ها را برای بهبود کیفیت بازیافت محصولات پلاستیکی همکاری خود را آغاز نموده اند.

دو شرکت Fraunhofer و Brüggemann نیروهایشان را یکی کرده اند تا بتوانند مقابله موفقی در مساله اکسیداسیون پلاستیک داشته باشند، موضوعی که می تواند مانع از بازیافت پلاستیک برای تولید محصولات با کیفیت بالا شود. در همین راستا آنها اقدام به تولید نسل جدید تثبیت کننده ها جهت بازیافت پلی الفین با کیفیت بالا نموده اند.

محققان این پروژه برای غلبه بر این مشکل، سیستم های استابیلایز یا تثبت کننده جدیدی را جهت بهبود خواص بازیافت پلی الفین ها، به ویژه آنهایی که از پلی پروپیلن و پلی اتیلن ساخته شده اند، توسعه داده اند

توجه داشته باشید، که دو پلی الفین یاد شده یعنی پلی پروپیلن و پلی اتیلن هر دو، از جمله پر استفاده ترین پلیمرها در جهان هستند و در نتیجه بهبود در خواص بازیافت آنها، می تواند حجم زیادی پلاستیک بازیافت را با کیفیت بهتر وارد چرخه تولید نماید. پلی اتیلن اولین بیشترین پلیمری است که در ساخت محصولات پلاستیکی به کار می رود و پلی پروپیلن از نظر استفاده در جایگاه دوم پلی الفین ها قرار دارد.

تثبیت کننده های جدید این توانایی را دارند تا اثرات آسیب های قبلی را تا حدی کاهش دهند به وجهی که مواد بازیافت شده برای فرآیند تولید محصولات پیچیده تر و با کیفیت بالاتر مناسب گردند.
 

دکتر کلاوس برگمن – Klaus Bergmann رییس بخش افزودنی های پلیمری در Brüggemann گفت: ” توسعه مداوم یک پایه اساسی برای موفقیت شرکت ماست.”

وی افزود: ” ما بسیار خوشحالیم که با شرکت Fraunhofer توافق نامه همکاری جهت گسترش نمونه کارهایمان در ارتباط با استفاده از افزودنی های بازیافت پلی الفین ها منعقد نموده ایم. در نهایت هدف ما بهبود کیفیت بازیافت با کمک افزودنی های نوآورانه است. در نتیجه ما سهمی بزرگی در بالا بردن بازیافت با کیفیت بالا و کاهش ضایعات پلاستیکی خواهیم داشت.”

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *