شرکت INEOS Olefins and Polymers از بازیافت 6.5 میلیارد درپوش بطری برای تولید مجدد درپوش بطری به کمک یک شرکت ایتالیایی تا 5 سال دیگر خبر داد.

شرکت INEOS Olefins and Polymers از همکاری خود با شرکت Forever Plast، اپراتور پیشرو در زمینه بازیافت پلیمرها در ایتالیا،  خبر داد. این شرکت برنامه خود برای 5 سال آتی را، بازیافت 6.5 میلیارد درپوش برای تولید مجدد درپوش بطری با کیفیت بالا بر شمرده است و اعلام نموده است این مهم را به کمک شرکت بازیافت کننده ایتالیایی به انجام خواهد رساند.

این دو شرکت طیف وسیعی از گریدهای جدید پلی اتیلن را تولید کرده اند که عملا آینه ای از گریدهای نوی تولیدی شرکت INEOS هستند و مناسب برای قالبگیری تزریقی و قالبگیری فشرده هستند.

محصولات جدید  Recycl-IN از PCR استفاده شده در درپوش های بطری ها گرفته شده اند و با احتیاط و دقت بسیار بالایی با پلیمر نو فوق مهندسی ترکیبب گردیده است تا در ایجاد درپوش های جدید و با کیفیت بالا به کار رود.

طی پنج سال آتی 6.5 میلیارد درپوش بطری از جریان زباله ها جهت این نوع بازیافت به خطوط بازیافت راهنمایی و هدایت می گردند.
 

ایان هوگان، مدیر عامل INEOS Olefins and Polymers گفت: ” مادامی که بطری های PET به طور فزآینده ای بازیافت می شود لازمست که برای درپوش آنها نیز فکری کرد. این یکی از اولین تحولات برای مقابله با معضل کمبود درپوش برای بطری های تولید شده از PET بازیافتی است که بر مبنای اصول اقتصاد چرخشی شکل گرفته است. این یک گام بزرگ به پیش است. ”

وی در ادامه افزود: ” ما در حال ایجاد یک رویکرد کاملا چرخشی هستیم تا اطمینان حاصل نماییم که درپوش های بطری های هم بازیافت می شوند و از مواد بازیافت شده از آنها برای تولید درپوش های جدید بسیار با کیفیت و مهندسی استفاده می گردد به جای آنکه به محل دفن زباله رفته و از بین بروند. تا زمانی که برنامه تبدیل بطری PET مصرف شده به بطری جدید وجود دارد، نیاز به درپوش های جدید اجتناب ناپذیرست.”

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *