شرکت BASF در همکاری با شرکت Hengst نخستین فیلتر قابل استفاده مجدد جهان را برای صنایع خودروسازی توسعه داده و تولید می نمایند. این سبب حفظ منابع بسیاری خواهد شد و در راستای اصول اقتصاد چرخشی است.

شرکتهای BASF و Hengst اولین مدل فیلتر پلاستیک قابل استفاده مجدد جهان را برای خودرو تولید کرده اند. تولید و توسعه فیلتر روغن قابل استفاده مجدد توسط BASF و Hengst یک گام مهم در راستای تحقق مفهوم بازاستفاده یا استفاده مجدد که ازاصول اقتصاد چرخشی است، می باشد.

Blue.on یک جایگزین پایدار برای ماژول های چرخشی معمولی است که از فلز ساخته شده اند، زیرا در هنگام تغییر فیلتر نیازی به جایگزینی ندارد.

شرکتهای BASF و Hengst با استفاده از پلاستیک مهندسی Ultramid® Structure LFX، فیلتر روغن اسپین قابل استفاده مجدد تولید می کنند.

این فیلتر از Ultramid Structure LFX ساخته شده است که  یک پلاستیک با عملکرد بالا و تقویت شده با فیبر شیشه ای از محصولات شرکت بزرگ BASF است.

Blue.on راه حلی را برای یک مشکل اساسی صنعت خودرو، در هنگام تغییر فیلتر روغن ارائه می دهد ، زیرا هر ساله حدود دو میلیارد فیلتر روغن جایگزین و دفع می شوند.

کریستین جینبا ، مدیر ارشد در بخش مواد عملکردی BASF ، گفت: “Hengst ایده توسعه جایگزین  محفظه های فلزی را برای صرفه جویی در منابع به ما نشان داد که در عین حال از نظر عملکرد دارای تشابه هستند..”

وی افزود : “به صورت کلی ما با توسعه مواد و یک بسته جامع مهندسی، با تمرکز بر پایداری  از روند توسعه این محفظه تعویض روغن جایگزین مشابه فلزی آن به طور سازنده حمایت نمودیم.”

مایکل بوهم، مدیر محصولات Hengst ، گفت: “توسعه زمان زیادی را صرف کرد، اما نتیجه بسیار قانع کننده بود. همه شرکا نه تنها مشتاق پیدا کردن یک مؤلفه فنی نوآورانه بودند بلکه این یک راه حل پایدار برای صنعت خودرو و رانندگان نیز می باشد. ”

وی در انتها افزود : “آزمایشات بی شماری که BASF انجام داد، و بهره مندی از دانش جامع این شرکت از پلاستیک، کمک کرد تا در نهایت به بهترین نتیجه ممکن دست یابیم.”

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *