گسترش ویروس کرونا زنجیره عرضه محصولات پلیمری در ایتالیا را با تهدید جدی روبه‌رو کرده است.

نشریه پتروشیمی پلاتس از خطر قطع زنجیره عرضه پلیمرها در ایتالیا به دلیل شرایط اضطراری مقابله با کرونا! خبر داد.

این نشریه معتبر به نقل از منابع موثق بازار اعلام نوشت که محدودیت‌ها و منع عبور و مرور وضع‌شده ازسوی دولت ایتالیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و به‌دنبال آن ایجاد چالش‌های لجستیکی، می‌تواند عرضه محصولات پلیمری در این کشور اروپایی را با اختلال روبه‌رو کند.

با وجود اینکه تمهیدات سختگیرانه دولت ایتالیا هنوز بر تولید و ارسال محصولات پترشیمی در این کشور تاثیر چندانی نگذاشته است، اما فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که ارسال و بارگیری محموله‌های پتروشیمی در هفته‌های آینده با تاخیر روبه‌رو می‌شود.

یک بازرگان ایتالیایی در این باره گفت: رانندگان کامیون تمایلی برای سفر به اروپا ندارند، نگرانی‌‌ها درباره ابتلا به ویروس و سلامت درحال افزایش است.یک بازرگان دیگر ایتالیایی اعلام کرد که گسترش ویروس کرونا در ایتالیا بر همه مشاغل و کسب‌وکارها در این کشور اروپایی تاثیر منفی گذاشته است.

جزوپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا اقدام‌های اضطراری ملی برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور را تمدید کرد و دستور دارد کسب‌وکارهای بازرگانی غیرضرور فعالیتشان متوقف شود.

دومین گرید وارداتی به ایتالیا پی‌وی‌سی به‌شمار می‌آید، اما با وجود شرایط پیش‌آمده، واردات این محصول تاکنون ثابت مانده است.ایتالیا در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۴۳ هزار و ۵۰۰ تن پی‌وی‌سی وارد کرده است.

یک بازرگان پی‌وی‌سی در این باره گفت: به‌زودی کل اروپا حداقل برای دو هفته محدودیت‌هایی را اعمال خواهند کرد و این شرایط سبب کاهش قیمت‌ها می‌شود.

این خبر با تعدیل و اضافاتی از دنیای اقتصاد برگرفته شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *