با استفاده از نانومواد و بهره‌گیری از چاپ سه‌بعدی، یک شرکت نوپای عمانی اقدام به تولید شیلد محافظ صورت کرده است.

به گزارش بسپار پایش پارس : شرکت Atoms Lab  از تولید شیلد آنتی‌باکتریال محافظ صورت با استفاده از چاپگر ‌سه‌بعدی در مقیاس انبوه و صنعتی خبر داد. این شیلد با استفاده از پلیمر و ترکیب آن با مس و برخی نانومواد به دست آمده است.

شرکت Atoms Lab که یک شرکت نوپای عمانی، موفق به تولید شیلدهای محافظ صورت به کمک فناوری چاپ سه بعدی موسوم به 3D Print شده است. لازم به ذکرست این شیلد علاوه بر محافظت فیزیکی ازصورت دارای خواص آنتی باکتریال است.

در بیانیه ای که این شرکت به مناسبت تولید این شیلد منتشر کرده است، آمده است که از نانومواد و ترکیب آن با پلیمر و مس برای ساخت شیلد محافظ صورت استفاده کرده است.

یومنا الشجیر، مدیرعامل شرهای Atoms Lab می‌گوید: «در ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، این شرکت بیش از هزار شیلد صورت را تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داد. مقداری نیز به کشوصادر شد. این شرکت چاپگر سه بعدی  Ultimaker  را در اختیار تولیدکنندگان تجهیزات محافظت شخصی قرار داده است.»

وی می‌افزاید: «فروشگاه الکترونیکی اتمزلب که قطعات الکترونیکی و ملزومات پروژه‌های اینترنت اشیاء را تولید می‌کند، نقش مهمی در تامین نیاز کارآفرینان و دانشجویان دارد.»

الشجیر می‌گوید: «از آنجا که ما توزیع‌کننده چاپگر Ultimaker ۳D در عمان هستیم و با تمام نمایندگان کشورهای GCC ارتباط داریم، باید تاکید کنم که فروش این چاپگرها در عمان ۷۰ درصد بیشتر از کشورهای GCC است.»

Atoms Lab در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده‌است تا ارائه دهنده رهیافت‌های فناورانه در حوزه چاپ سه‌بعدی و ساخت مواد افزودنی باشد. این شرکت توزیع‌کننده انحصاری محصولات Ultimaker ۳D در عمان است.

لازم به ذکر است که مرکز ملی تجارت یک پیشگامی است که توسط KOM عمان راه‌اندازی شده تا به کارآفرینان عمانی کمک کند. این مرکز به کسانی که صاحب ایده‌های تجاری هستند کمک می‌کند تا رشد کنند.

مرکز ملی تجاری با ارائه خدمات و پشتیبانی در توسعه مشاغل، مشاوره و دسترسی به بازارها و صاحبنظران، به کارآفرینان کمک می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *