شرکت سیبور روسیه از برنامه این شرکت برای تولید پلی‌اتیلن ترفتالات سبز خبرداد.

به گزارش بسپار پایش پارس، شرکت سیبور روسیه، از شرکتهای بزرگ و نامدار این کشور در صنعت پتروشیمی، طی اعلامیه ای که در دومین روز سپتامبر 2020 مصادف با 12 شهریورماه منتشر نمود، اظهار داشته است: این کمپانی مدنظر دارد که در واحد پتروشیمی پولایف، که در جمهوری باشقیرستان روسیه و منطقه بلاگواشچنسک  مستقرست، اقدام به تولید گرانول های PET سبز نماید.

مدتی است که تولید انواع گریدهای PET (پلی اتیلن ترفتالات) از طریق بازیافت محصولات مصرف شده، مورد توجه شرکت های بزرگ پتروشیمی قرار گرفته است. برای نمونه شرکت های نامدار و چندملیتی BP و Total نیز در راستای اهداف کلی خود که دسترسی به طولانی ترین چرخه عمر ممکن برای پلیمرها و تحقق اهداف اقتصاد چرخشی است، هر یک برنامه هایی برای تولید پلی اتیلن ترفتالات به وجهی که کمترین آسیب را به طبیعت بزند، در دستور کار خود قرار داده اند. به نظر می رسد که سیبور روسیه نیز در همین راستا، این پروژه را تعریف نموده باشد.

واحد پتروشیمی پولایف روسیه، از مجموعه سی و چهار هزار تن قطعات و تکه های PET بازیافتی از بسته بندی های مواد غذایی که مورد مصرف قرار گرفته اند، برای تولید دوباره گرانول های پلی اتیلن ترفتالات سبز استفاده خواهد کرد.

ماکسیم رمچوکوف، رئیس بخش توسعه پایدار شرکت سیبور گفت: بازیافت مواد بازیافتی برای تولید پلی‌اتیلن ترفتالات سبز بخشی حیاتی و اساسی از راهبرد پایداری سال 2025 میلادی با استفاده از مواد اولیه بازیافتی به شمار می‌آید.

وی افزود: شرکت سیبور به اقتصاد دایره‌ای کمک می‌کند، در عین حال مقدار انتشار گازهای گلخانه‌ای را به ازای هر تن محصولات نهایی کاهش می‌دهد.

رئیس بخش توسعه پایدار سیبور اعلام کرد که پروژه سرمایه‌گذاری به روزآمدسازی تجهیزات در تاسیسات کنونی واقع در بلاگواشچنسک جمهوری باشقیرستان روسیه به‌منظور تولید پلی‌اتیلن ترفتالات سبز کمک می‌کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، انتظار می‌رود تولید پلی‌اتیلن ترفتالات سبز در اواسط سال 2022 میلادی آغاز شود.

شرکت سیبور روسیه مواد اولیه بازیافتی را از مراکز بازیافت داخلی تامین می‌کند.

براساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، جمهوری باشقیرستان هم‌اکنون سالانه چهار هزار تن در بطری‌های PET مصرف شده را جمع‌آوری می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *