شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان با استفاده از فناوری پلی جت موجود در چاپگرهای سه بعدی، کیفیت طراحی خود را ارتقا داده است.

شرکت خودرو سازی فولکس واگن بر روی تنها فناوری چاپ سه بعدی (3D Pritning) تمام رنگی و چند ماده ای جهان از Stratasys  سرمایه گذاری کرده است ( در بورس نیویورک و شاخص NASDAQ این شرکت با نام خلاصه SSYS ثبت شده است.)  تا قابلیت های نمونه سازی خود را افزایش دهد و فرصت های جدیدی را در زمینه طراحی خودرو برای این کمپانی ایجاد نماید. ارتقاء قابلیت های طراحی فولکس واگن با استفاده از چاپگرهای 3 بعدی یکی از آخرین اقدامات این خودروساز آلمانی برای کاهش هزینه و بهبود کارایی تولیداتش به شمار می رود.

پس از نصب دو پرینتر سه بعدی مدل Stratasys J850 – مبتنی بر تکنولوژی پلی جت (PolyJet Technology) – شرکت فولکس واگن در حال چاپ سه بعدی طیف گسترده ای از نمونه های قطعات فوق واقع گرایانه برای هر دو کاربرد داخلی و خارجی این قطعات در اتومبیل است. این تکنولوژی به شرکت کمک می کند تا نوآوری بیشتری را در طراحی داخلی و خارجی خودروهای جدیدش ایجاد نماید.

خط تولید فولکس واگن سری تیگوان آز  با چاپگرهای سه بعدی Stratasys J850 خود قادر به چاپ و ساخت بسیار واقعی قطعاتی برای کاربردهای داخلی خودروست.

طبق گفته های شرکت فولکس واگن، این سرمایه گذاری اخیر به تیم طراحی این امکان را می دهد تا ضمن طراحی آزادانه بتوانند الزامات دقیق کیفیت فولکس واگن را نیز بر آورده سازند. با این چاپگرهای جدید می توان نمونه های پیچیده چند ماده ای ایجاد کرد که بخش هایی از قطعات نهایی را با حداکثر 99 درصد دقت تولید می نماید.

چاپگر J 850 توانایی بی نظیری را در اختیار فولکس واگن برای تولید نمونه های تمام رنگی در حداکثر هفت ماده مختلف – متفاوت از نظر سختی، انعطاف پذیری، شفافیت و … – فراهم می آورد. این توانایی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه به شکل قابل توجهی نسبت به فرآیندهای سنتی طراحی چند مرحله ای شامل تولید، مونتاژ قطعات و رنگ آمیزی آنها می شود.

برای فضای داخلی وسیله نقلیه، تیم فولکس واگن همچنین قطعات چاپ سه بعدی با سطوح و بافت های مختلفی از پارچه و چرم گرفته تا چوب را تهیه کرده و مورد استفاده قرار داده است.

پیتر بارتلز، رییس مرکز طراحی فولکس واگن اظهار داشت: ” شرکت خودروسازی فولکس واگن همیشه نوآوری را در قلب کارهای خود قرار می دهد، این نوآوری ها برای آنست تا منجر به توسعه امکانات وسیله نقلیه تولیدی ما شده و سبب شود که مشتریان ما به داشتن اتومبیل های خود افتخار کنند. برای دستیابی به این مهم، ما به تیم های طراحی خود، آخرین فناوری های پیشرفته را ارایه می دهیم تا طراحان خلاقیت خود گسترش داده و استانداردهای جدیدی در طراحی خودرو عرضه نمایند. اضافه شدن چاپگرهای سه بعدی جی 850 بهه ما قابلیت های اضافی می دهد تا بتوانیم امکانات طراحی خود را هر چه بیشتر بهینه نماییم.”

آندریس لانگفلد، رییس شرکت EMEA افزود: ” فولکس واگن مشتری دیرینه ای ماست که همیشه از ارزش چاپ سه بعدی با تکنولوژی پلی جت استقبال کرده و مرزهای این فناوری را به نوآوری در روند طراحی منتقل کرده است . J 850 پیشرفته ترین سیستم ماست که در حال حاضر به شرکت های دیگر ابزاری برای ارتقا توانایی ها، سطح طراحی و نیز ارتقا قدرت رقابتی ارایه می دهد. ما بسیار هیجان زده هستیم که می بینیم، فولکس واگن با استفاده از پرینتر J 850 چه طراحی های نوینی برای کاربردهای خلاقانه در خودروهایش ایجاد می کند. “

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *