گرافیت در کاربردهای پلیمری عموما به عنوان افزودنی برای بهبود خواص رسانایی و خواص سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت Superior  .Graphite 

گرافیت در کاربردهای پلیمری عموما به عنوان افزودنی برای بهبود خواص رسانایی و خواص سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت Superior Graphite خط تولید جدیدی از گرافیت را مشخصا مخصوص بازار بسپارها ایجاد کرده است. این خط تولید که FormulaPT نام دارد شامل پودر گرافیتی طبیعی و سنتزی در حالت ناخالص وخالص شده ی گرمایی بوده و محصولی منحصر به فرد به نام Resilient Graphitic Carbons یا RGC را تولید می نماید. محصول تولیدی FormulaPTدر کاربردهای مختلف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 –  رزین های گرماسخت

  PTFE

 –  کاربردهای در تماس با مواد غذایی

 –  پوشش ها

 –  چسب ها

 –  درزگیرها

 –  لاستیک

 –  آمایش های گرمایی الکتریکی

برخی از محصولات FormulaPTبا استفاده از روش های مختلف آمایش شده تا هرگونه ناخالصی نظیر کوارتز، سیلیکا و آهن که خورنده هستند را از بین ببرد. گرافیت هایی که به صورت گرمایی خالص سازی می شوند، بی اثر بوده و پایداری های شیمیایی قابل قبولی را ایجاد می کنند. این درحالی است که این مواد قادرند رسانایی گرمایی و الکتریکی مناسبی را در بسپارها ایجاد کنند. علاوه بر افزایش روان کنندگی با کاهش ضریب اصطکاک، این شرکت اعلام کرده است که استفاده از پرکننده ی ‘Resilient Carbon’ می تواند رفتگی را تا مقادیر قابل توجهی کاهش دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *