صنعت چاپ سه بعدی اسپانیا، با مواد اهدایی شرکت Total Corbion PLA و همکاری شرکت های این صنعت، اقدام به تولید تجهیزات مراقبتی و دستگاههای پزشکی کرده است تا این کشور بحران زده را در مقابله با ویروس کووید-19 یاری دهد.

کشور اسپانیا تا لحظه تنظیم این خبر، با بیش از 198.674 مبتلا به کرونا، دومین کشور از حیث آلودگی به این بیماری در جهان پس از آمریکاست. نخست وزیر وضعیت اضطراری را تمدید کرده است و از همه برای مقابله با این فاجعه ملی درخواست کمک کرده است. در این بین شاهد همکاری صنعت چاپ سه بعدی جهت مبارزه با کرونا در اسپانیا هستیم. مجموعه ای از شرکت ها در زنجیره تامین چاپ سه بعدی (3D Print) با استفاده از مواد اهدایی شرکتهای خارجی، شروع به تولید تجهیزات محافظتی و ملزومات پزشکی با تکنولوژی چاپ سه بعدی نموده اند تا مسوولیت اجتماعی خود را در این دوران سخت به جا آورند.

شرکت Total Corbion PLA رزین پلی لاکتید اسید موسوم به Luminy PLA برای تولید دستگاههای پزشکی و تجهیزات مراقبتی با استفاده از چاپ سه بعدی برای کمک در مبارزه علیه اهدا کرده است.

Smart Materials 3D در اسپانیا ابتکار عمل را آغاز کرد . آنها رزین های PLA را برای تبدیل به رشته های ( فیلامنت) PLA انجام می دهند. به بیان دقیق تر آنها با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، رزین های PLA اهدایی شرکت Total Corbion PLA را دریافت نموده و به رشته های پلی لاکتید اسید تبدیل می نمایند.

با همکاری بین شرکت هایی نظیر Fixit، 3D Printers، IMBIC و Clone Wars VLL رشته های PLA برای تولید ماسک های پزشکی و تجهیزات مراقبتی به وسیله تکنولوژی چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند.

5 تن رزین Luminy PLA که توسط شرکت Total Corbion PLA برای مبارزه به کرونا به اسپانیا اهدا شده است، امکان تولید بیش از 125.000 ماسک را فراهم می کنند. ماسک ها با کمک شبکه توزیع و عوامل صنعت چاپ سه بعدی (3D Print)، طی چند هفته در مراکز درمانی و بیمارستانهای سراسر اسپانیا در دسترس عموم خواهند بود.

از زمانیکه بیماری بسیار مسری کووید – 19 در جهان شایع شده است، با تقاضای روز افزون ماسک و تجهیزات محافظتی شخصی مواجه بوده ایم و شرکت های صنعت چاپ سه بعدی برای اولین بار در اسپانیا، با یک ابتکارعمل جالب در راستای کاهش این نیاز در دوران بحران گام مهمی برداشته اند.

اسپانیا، به همراه ایتالیا کانون های اصلی شیوع کرونا در اروپا به شمار می روند . این کشور تا به حال به تنهایی با بیش از 17.000 تلفات در جایگاه سوم بیشترین تلفات در جهان پس از آمریکا و ایتالیا قرار دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *