شرکت کلاریانت، حدود دو سوم نیاز ایالت صنعتی و پر جمعیت باواریای آلمان به مواد ضدعفونی کننده را تامین می کند.

شرکت Clariant تولید ماهانه 2 میلیون لیتر ضد عفونی کننده را در تأسیسات خود در Gendorf آلمان آغاز کرده است. این حجم تولید مواد ضدعفونی کننده، معادل تامین 70 درصد نیاز ایالت باواریا به ضدعفونی کننده ها توسط کلاریانت می باشد.

این ماده ضدعفونی کننده به طور مستقیم یا از طریق شرکای کلاریانت برای بیمارستانهای منطقه و سایر موؤسسات حیاتی در بایرن تهیه می شود، این در حالیست که این مراکز در حال حاضر و در هنگامه شیوع COVID-19 با دسترسی محدود به این محصول مهم برای مقابله با شیوع کرونا روبرو هستند.

شرکت Clariant قادر است در تأسیسات خود در Gendorf،  از زیرساخت های موجود خود برای مخلوط کردن مواد لازم در تولید ضد عفونی کننده در مقیاس های بزرگ استفاده کند. این امر به شرکت اجازه می دهد تا نزدیک به دو سوم تقاضای هدف ماهانه ایالت باواریای آلمان را تحقق بخشد، که هدف آن تولید 10 میلیون لیتر ضد عفونی کننده در طی سه ماه آینده است. ایالت باواریا، یکی از جنوبی ترین ایالات جمهوری فدرال آلمان به شمار می رود، که صنعتی بخش کشور به شمار رفته و مرکز آن نیز شهر بایرن می باشد و از جمیعت قابل توجهی نیز برخوردارست.

هزینه های مرتبط با این برنامه توسط یک صندوق بحران ایجاد شده توسط ایالت باواریا تأمین می شود،شرکت کلاریانت هم سهم خود در این صندوق را با کاهش قیمت تمام شده ارائه می دهد.

هانس بونن، مدیرعامل کلاریانت گفت: “در مواقعی مانند این، بسیار مهم است که همه، چه افراد و چه شرکت ها، به هر طریق ممکن در کاهش شیوع ویروس مشارکت کنند. ما در کلاریانت توانایی پشتیبانی از کسانی را داریم که سخت ترین کار را برای محافظت از همه ما بر عهده دارند، یعنی کادر درمانی و بیمارستانی. بنابراین ، کارمندان و کارگران ما با فداکاری و قاطع عمل کردند تا اطمینان حاصل شود که مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز بیمارستانهای ایالت باواریا تامین گردد.

برای تحقق تولید چنین حجم وسیعی از مواد ضد عفونی کننده، شرکت Clariant با چندین شرکت دیگر مانند CropEnergies AG همکاری کرده است.

استفان تراوتشولد، رئیس عملیات برای مشاغل تخصصی صنعتی و مصرف کننده Clariant ، افزود: ” قابلیت به ایجاد ظرفیت تولید چنین مقادیر زیادی مواد ضد عفونی کننده آنهم به سرعت، یک دستاورد چشمگیربه شمار می رود. من به کل تیم کلاریانت مستقر در سایت Gendorf، و خدماتی که در این برهه سخت انجام می دهند، بسیار افتخار می کنم و از پشتیبانی سایر شرکت های همکار دیگر و مقامات باواریا بسیار قدردانی می کنم. ”

وی در انتها افزود: ” ما با هم می توانیم با حمایت از افراد نیازمند، در جامعه تفاوت ایجاد کنیم و با حفظ جان انسانها، کرونا را شکست دهیم. “

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *