اسماعیل مهدی‌پور گفت: با تولید کنندگان ماسک که قیمت مصوب و فروش در شبکه توزیع منتخب رعایت نکنند، به شدت برخورد خواهد شد.

مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، ضمن انتقاد از نحوه عملکرد برخی در فروش خارج از شبکه مواد اولیه تولید مشکل، از حذف سهمیه مواد واحدهای متخلف تولیدکننده ماسک صورت که محصول خود را گرانتر از قیمت مصوب می فروشند، خبر داد.

مهدی پور با اشاره به شرایط حساس کنونی و نیاز شدید مردم به ماسک، افزود: گزارش‌هایی در مورد سوء استفاده و تخلفات برخی از تولیدکنندگان ماسک اعم از صنعتی و کارگاهی در عرضه و فروش ماسک سه لایه به قیمت‌های غیر متعارف و خارج از شبکه تعیین شده و با دریافت مواد اولیه برای تولید ماسک و فروش آن در بازار آزاد به دست ما رسیده است.

این مقام مسوول بیان داشت: گزارشاتی از برخی واحدهای تولیدی درخصوص عدم ثبت اطلاعات فروش ماسک تولیدی به تفکیک خریداران در سامانه جامع تجارت، علیرغم تذکرات متعدد این سازمان، دریافت کرده‌ایم؛ لذا به این واحدها اعم از صنعتی و کارگاهی اخطار داده می‌شود، در صورت دریافت مواد اولیه همچون ملت بلون، اسپان‌باند و …، و عدم ثبت اطلاعات فروش محصول تولیدی خود متناسب با مواد اولیه دریافتی در سامانه مذکور و همچنین در صورت عرضه ماسک مغایر با نرخ‌های تعیین شده به مراکز درمانی و عوامل توزیع کننده که منجر به عدم رعایت نرخ‌های مصوب ستاد لجستیک مقابله با کرونا در آخرین حلقه توزیع شود.

همچنین ممانعت از عرضه محصولات تولیدی خود به مراکز تعیین شده به ویژه مراکز درمانی و معرفی شده از سوی سازمان غذا و دارو، این سازمان ضمن قطع سهمیه تعیین شده مواد اولیه آنها و جایگزینی سایر واحدهای متقاضی، واحدهای خاطی را به مراجع قانونی معرفی خواهد نمود.
 

حذف سهمیه مواد اولیه 2 واحد متخلف تولید ماسک

مهدی پور افزود: در این خصوص تاکنون سهمیه مواد اولیه دو واحد صنعتی متخلف حذف و پرونده تخلفات آنها در حال رسیدگی جهت ارجاع به مراجع قانونی ذیربط است.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی بیان داشت: این سازمان ضمن رصد و پایش بازار در صورت دریافت شکایت از عملکرد هر یک از تولیدکنندگان از طریق تلفن و سامانه 124، نسبت به برخورد قاطع با واحدهای ذیربط که موجبات اجحاف در حق مصرف‌کنندگان را به وجود آورند، اقدام خواهد کرد.

بخش عمده ای از ماسک های صورت توسط مواد پلیمری نظیر پلی پروپیلن و یا برخی دیگر از الیاف های مصنوعی و پلی استرها تهیه می شود. لذا توزیع کنندگان و تولیدکنندگان این مواد و همچنین تولیدکنندگان ماسک های صورت که از این مواد برای تهیه این محصول استراتژیک در این دوران، یعنی دوران شیوع یا پاندمی کرونا، استفاده می کنند، هدف این طرح ضربتی خواهند بود و باید جدا از هر گونه تخلف که در حکم آسیب پذیر کردن اجتماع در مقابل این ویروس نفرت انگیزست، اجتناب نمایند.

این خبر از شاتا گرفته شده و پس ویرایش و افزودن مطالبی منتشر می گردد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *